Kütüphanemiz

Sitemizde bulunan yayınları online ücretsiz okuyabilirsiniz.

İptal
Filtreler
Göre Sırala
  • Ürün Bilgileri
  • Teslimat ve Fatura Bilgileri
  • Ödeme Bilgisi
Menâkıb-ı Hulûsiyye

Menâkıb-ı Hulûsiyye

Muhammed Doğan

80,00 TRY


بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

 اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰ لِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ


Bu eseri neşr ederken, mühim ba‘zı esâsları beyân etmeyi münâsib görüyoruz:

 “Menâkıb-ı Hulûsiyye”yi neşr etmekteki en mühim gáyemiz, Üstâd Bedîuzzamân Hazretleri’nin birinci talebesi olan ve hayâtının sonuna kadar ihlâsda birinciliği muhâfaza eden Hacı Hulûsí Bey’in, hizmet-i Kur’âniyyede mazhar olduğu bir kısım hárikaları ve ikrâmât-ı İlâhiyyeyi izhâr etmektir. Zîrâ, Üstâdımız, Hacı Hulûsí Bey’e hıtáben şöyle buyurmuştur:
“Neşr-i envâr-ı Kur’âniyyedeki muvaffakıyyetin ve gayretin ve şevkın bir ikrâm-ı İlâhîdir, belki bir kerâmet-i Kur’âniyyedir, bir inâyet-i Rabbâniyyedir. Sizi tebrîk ediyorum.” 
“İşte kardeşim, hem senin hakkında, hem benim hakkımda, bâ-husús Kur’ân hakkındaki hizmetimizde eskiden beri gördüğüm ve yazdığım ihsânât-ı İlâhiyye bir ikrâmdır; izhârı, tahdîs-i ni‘mettir.” 

Nûr’un birinci talebesi Hacı Hulûsi Yahyagil’in mazhar olduğu birtakım İlâhî ikramlar ve kendisinden zuhûr eden bazı harika haller. İstikbâle dair gaybî ihbarlarda bulunan Hacı Hulûsî Bey, Molla Muhammed Doğan ve arkadaşlarına neden hususî iltifat ediyor? “Bu Molla, cemaatiyle beraber Hz. İsa’yı karşılayacaktır” ihbârına Molla Muhammed’in yaptığı değerlendirme. Hulûsî Beyin muhafaza ettiği Risâle-i Nur mesleği, bid’a cereyanlarına karşı nasıl yıkılmaz kale oldu?

En Çok Okunanlar

SEPETİMDEKİLER

Sepete ürün eklemek için "Kitapçı" bölümüne giriniz.