Kütüphanemiz

Sitemizde bulunan yayınları online ücretsiz okuyabilirsiniz.

İptal
Filtreler
Göre Sırala
  • Ürün Bilgileri
  • Teslimat ve Fatura Bilgileri
  • Ödeme Bilgisi
Makálât-ı Hulûsiyye-1

Makálât-ı Hulûsiyye-1

Muhammed Doğan

80,00 TRY


بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰ لِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ

 Hîç bir mürşid ve hîç bir álim, Kur’ân, hadîs ve fıkhı tedrîsâtlarında eksik etmemişlerdir. Hadd-i zâtında dîne hizmet de, bunları okumak ve okutmakla mümkündür. Zîrâ, dîn, iki temel kaynak olan Kur’ân ve Hadîs’ten ibârettir. Tefsîr ve fıkıh başta olmak üzere diğer kütüb-i İslâmiyye ise, bu iki kaynağın açıklaması ve hádimidir. Bu sebeble, sâir kütüb-i İslâmiyye, Kur’ân ve Hadîs’in tefsîri niyyeti ile okunmalı ve aslâ onların yerine geçmemelidir.

Bu eserimizde Nûr’un birinci talebesi ve muhátabı Hulûsí Bey’in derslerinden alınan notlar bir araya getirerek bir kitâb hâlinde neşredilmiştir.

Bu zât, ehl-i Kur’ân ve ehl-i irfân olması hasebiyle;  فَاسْئَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ اِنْ كُنْتُمْ لَاتَعْلَمُونَ   “Eğer bilmiyorsanız, bilenlere sorun  âyet-i kerîmesinin sırrına mazhar idi. Elhâk, o zât-ı nûrânî, Risâle-i Nûr gibi îmân-ı tahkíkí dersini veren hakíkatlı bir tefsîr-i Kur’ân’ın birinci muhátabı olmakla, âyet-i kerîmede ifâde edilen اَهْلَالذِّكْ     zümre-i nûrânîsinde dâhıl olduğu ehlince  musaddaktır. İşte, bu âyetin emrine im-tisâlen, bu zâtın derslerine ve sohbetlerine mürâcaat ediyoruz.

Üstâd ile talebelerinin ders başında durumları nedir?

Risâle-i Nûr’da eksik kalan yerleri te’lîf edecek zâtı neler bekliyor?

Bu hizmetin hádimleriyle uğraşanların sonu ne olacak?

Kabrin karanlık ve yalnızlığını giderecek iki arkadaş nedir?

Risâle-i Nûr talebelerinin başka kitâb okumaları yasak mıdır?

Sekerâttaki bir insân için neler yapılmalı?

Siyâset, Risâle-i Nûr mesleği için nasıl dehşetli bir urdur?

……………….

En Çok Okunanlar

SEPETİMDEKİLER

Sepete ürün eklemek için "Kitapçı" bölümüne giriniz.